3.10.2011

Mirovice se nenechaly překvapit a drží domácí neporazitelnost

Mirovice: V rámci 8. kola doma Mirovice přivítaly dosud šesté Chelčice. Po první porážce ze Strunkovic se v sestavě událo hodně změn. I přes rozsáhlou marodku v týmu (Dolejš, Mařík M., Boukal, Žák, Šašek, Krušina J.) si domácí v tomto utkání poradili bez větších problémů a vstřelili soupeři pět branek. Hosté předvedli poměrně slabý výkon a po zásluze odjeli s prázdnou.

Hned v úvodu zápasu se ve 2. minutě dostali domácí do velké šance po rohovém kopu. Z toho Kuča poslal přetažený balón na Sedláka, ten hlavou přesně vrátil před bránu a Jelínek z malého vápna trefil hlavou břevno. Ve 13. minutě se o slovo přihlásili také hosté. Po ruce Císaře sedm metrů před šestnáctkou se k přímému kopu postavil Kopenec, tvrdou střelou z dálky napálil míč a ten zastavila až tyč, po které si jistě oddechl brankář Čejdík.

Ve 20. minutě se zrodila první gólová akce utkání. Po dlouhém nákopu Huleše za obranu se s míčem do vápna probil Urban, střelou po zemi sice trefil pouze tyč, ale odražený míč se dostal na malé vápno ke zcela volnému Vondráškovi, který měl snadnou pozici a k tyči vstřelil vedoucí branku domácích.

Ve 28. minutě rozehrávali hosté rohový kop, ale paradoxně přitom udeřilo na druhé straně. Po odvrácení míče se do otevřené obrany řítil v tandemu Kazák a Vondrášek, první jmenovaný zatáhl míč až na hranici velkého vápna, přihrál dobíhajícímu Urbanovi a ten střelou šajtlí vedle brankáře Nováka zvýšil na 2:0.

Ve 37. minutě se ke svému druhému přímému kopu postavil hostující Kopenec, který opět vyslal přímou ránu vedle zdi. Těžkou skákavou střelu doprostřed brankář Čejdík vyrazil a vychytal i dorážku jednoho z dobíhajících hráčů Chelčic. Ve 42. minutě znovu zahrozili hosté. Lang poslal balón na úplně volného Trobla, který pronikl do vápna, ale jeho slabou střelu zblízka odvrátil skluzem vracející se Huleš.

Malou chvíli po zahájení druhého poločasu se chytře přes dva hráče probíjel ve vápně mirovický Kuča a obrana hostí ho dokázala zastavit pouze za cenu faulu. Hlavní rozhodčí Passler neváhal a ihned ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil Urban a s přehledem po své pravé straně proměnil – 3:0. V 56. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce domácí kapitán Císař, brankář Novák balón vyrazil a dorážku nadvakrát nedokázal přetavit v gól ve velké šanci Vondrášek.

O chvíli později se v další šanci probíjel přes dva hráče ve vápně Jelínek, jeho střela levou nohou ovšem mnoho přesnosti nepobrala a skončila mimo. V 79. minutě se skóre měnilo počtvrté. Dlouhý míč z vlastní poloviny propadl až na střídajícího Obyta, který využil hrubou chybu při výběhu brankáře Nováka a do prázdné brány z úhlu zvýšil na 4:0. O tři minuty později se dostal do další šance Jelínek, ale střelu zmařil dobrým výběhem brankář Novák.

Druhý poločas se odehrával výhradně v režii domácího mužstva a v 83. minutě tato převaha vyústila v pátou branku. Po rohovém kopu se po odrazu míče dostal k hlavičce Jelínek a jeho slabou střelu před brankovou čarou dorazil do sítě až dobře postavený Císař a završil gólový účet utkání – 5:0. Hosté v druhém poločase téměř nic nevymysleli a z Mirovic tak odjeli s nepořízenou.

Lídrem tabulky tak stále zůstávají Mirovice a můžou se chlubit i aktuálně nejlepším útokem v soutěži. V osmi utkáních si hráči Mirovic připsali 28 branek a pyšní se průměrem 3,5 gólu na zápas. V dalším zápase ale zavítají na půdu Sousedovic, s kterými mají z minulého ročníku velmi nelichotivou bilanci dvou porážek po výsledcích 1:4 a 1:7. Chelčice v 9. kole přivítají na domácím hřišti Blatnou.

FC DIMMPL Mirovice – FK Chelčice 5:0 (2:0)
Branky:
28. a 46. Urban, 20. Vondrášek, 79. Obyt, 83. Císař. Rozhodčí: Passler David – Fiala Marek, Hlušička Jaroslav. ŽK: 2:1 (50. Huleš, 76. Obyt – 90. Lang).

Mirovice: Čejdík – Kazák, Huleš, Jelínek – Kuča, Urban, Chadima, Císař (K), Peterka (59. Obyt) – Vondrášek (90. Harbáček), Sedlák.

Chelčice: Novák – Lácha, Kopenec, Varyš, Max – Valenta, Jakš, Lang, Trobl – Turek, Šácha (K).

Připravil: Martin Šašek