30.9.2011

Lažiště B – FK Chelčice

K dohrávce 1. kola zajíždělo družstvo Chelčic do Lažiště. Hrál se zápas dvou naprosto odlišných poločasů. V prvním hrály Chelčice svůj aktivní kombinační fotbal, ve druhém svojí zbytečnou pasivitou nechali domácí hráče notně zdramatizovat rozhodnuté utkání.Chelčice začaly zápas aktivněji a již v 10.min byli odměněny vedoucím gólem. Po špatně zahraném domácím rohu vyvezl Lácha míč až ke středové čáře, vysunul Jakše, který z pravé strany nacentroval na volného Turka. Ten předvedl výborné zpracování a střelou do protipohybu nedal domácímu gólmanovi šanci. Tlak Chelčic pokračoval několika nevyužitými šancemi, jako byla hlavička Šáchy ve 14. min nad prázdnou domácí branku. První vážnější náznak šance domácích nastal v 16.min, kdy gólman Novák vyrážel střelu Vaculky. Další varování přišlo z následující domácí akce, ale skóre bylo stále 0:1. V 25.min již bylo srovnáno. Domácí předvedli rychlý přechod do útoku, hosté propadli v obraně a Vaculka překonal pěknou křižnou střelou gólmana hostí. Ve 27. min přišla blesková odpověď Chelčic. Valenta zahrával rohový kop, domácí obránce pouze prodloužil na Varyše, ten nabil Troblovi a jeho zblokovanou střelu uklidil do sítě kapitán Šácha – 1:2. Pouze o čtyři minuty později, ve 32.min vyslyšel Kopenec přání trenéra a napřáhl z 25 m. Jeho přesnou přízemní střelu zkontroloval domácí gólman pouze do sítě vlastní branky. 1:3. V této fázi zápasu byli Chelčice jasně lepším družstvem, ale svoji převahu prokazovaly pouze zahazováním jasných gólových příležitostí. Zmar domácích dokonal ve 43.min Lang, který prošel celou domácí obranou až do gólového zakončení. Za poločasového skóre 1:4 se šlo do kabin. Po přestávce však hosté upustili od aktivní hry a nechali lacino domácí získávat jak míče, tak prostor na hřišti. První trest přišel v 55.min, kdy Lažiště zahrávalo rohový kop, Jakš místo razantního odkopu volil kličku, o míč přišel a při snaze napravit chybu fauloval domácího útočníka v pokutovém území. Nařízenou penaltu domácí hráč s přehledem proměnil – 2:4. Snaha hostujícího celku o vstřelení gólové odpovědi ztroskotávala na opětovném neproměňování jasných brakových příležitostí. Proto přišel trest z kopaček domácích hráčů. V 70.min po chybě Varyše v rozehrávce se lacino dostali na rozdíl jediné branky. Zbytek zápasu se Chelčice bránily tlaku domácího Lažiště, které cítilo šanci na vyrovnání. Branky nakonec dosáhli v nastaveném čase druhého poločasu, ale kvůli ofsajdovému postavení domácího útočníka nebyla uznána. Poslední šanci na úpravu skóre nakonec využily Chelčice. Domácí rozehrávali roh, k odraženému míči se dostal Lang a vyslal Jakše k sólu proti prázdné brance domácích – 3:5. Hosté se po výborném prvním poločase, kdy se prosadili gólově a předváděli hezký kombinační fotbal, museli díky své pasivitě a neschopnosti proměnit šance bát o výsledek celého zápasu. Výkon, předvedený v druhém poločase by se proti Mirovicím nemusel v následujícím kole vyplatit.

FK Lažiště B – FK Chelčice 3:5 (1:4)
branky Chelčic: Turek, Šácha, Kopenec, Lang, Jakš
Rozhodčí: Šibl – Průchová, Háša

Sestava FK Chelčice: Novák – Lácha, Kopenec, Varyš, Trobl – Valenta, Lang, Kortus K. (55. Kortus P.), Turek – Šácha, Jakš