1.9.2011

Chelčice vstoupily do B třídy dvěma výhrami, kapitán Šácha pěti góly!

Kestřany: Poslední vítěz strakonického okresního přeboru ve vyšší soutěži válí. Uspěl i na hřišti Kestřany, kde dovolil domácím jen korigovat na konečných 1:2. Pátou branku ve druhém střetnutí si připsal chelčický šutér Martin Šácha.

Chelčice sehrály v Kestřanech velmi dobrý zápas a především v prvním poločase byly výrazně lepším týmem. Výsledkem jejich herní převahy bylo několik velmi dobrých šancí. Jednu z nich dokázali hráči Chelčic využít ve 20. minutě, kdy po přihrávce Valenty zakončoval Šácha a Jakš dorážel v kaluži vody zastavující se střelu do branky Kestřan. Další šance hostující hráči nevyužili. Za zmínku stojí především hlavička Šáchy po centru Turka a po standardní situaci opakované dorážky Turka.

Druhý poločas přinesl vyrovnanější hru. Na mokrém trávníku se ovšem oběma týmům nedařilo dotahovat akce do finálního zakončení. Ve snaze zastavit ofenzivní snahu hostujících, kupil domácí tým řadu faulů a výsledkem byla standardní situace ze 65. minuty, ze které hostující Šácha napálil trestný kop z dvaceti metrů do šibenice kestřanské branky.

Do konce utkání se podařilo domácím hráčů pouze korigovat výsledek po rohovém kopu Lebedou. Závěrečné snažení Kestřan Chelčice uhlídaly a v závěru ještě velmi aktivním Jakšem nastřelily tyč. Celý tým Chelčic odehrál velmi dobrý zápas, což platí obzvláště pro obrannou a záložní řadu. Především v prvním poločase fungovala velice dobře spolupráce Kopenec, Lang, Kortus K., Turek.

TJ ZD Kestřany – FK Chelčice 1:2 (0:1)
Branky: Lebeda – Jakš, Šácha. Rozhodčí: Průchová. Přihlíželo 30 diváků

Sestava Chelčic: Novák – Varyš, Kopenec, P. Kortus, Pícha – Turek, K. Kortus (60. Max), Lang, Valenta – Jakš, Šácha. Trenér Jiří Nárovec.