5.9.2011

Chelčice pokračují ve vítězném tažení, na řadě bylo Poříčí

Chelčice: Vedoucí celek B skupiny I. třídy jede na vítězné vlně a bleskurychle si přitom stačí vylepšovat skóre. V úvodních třech kolec soutěže už stačil zatížit konta svých protivníků patnácti góly a opět u toho nechyběl excelentní kanonýr Martin Šácha. Do branky Poříčí se trefil dvakrát a měl blízko i k hattricku.

Domácí začali aktivně a již v páté minutě je poslal Šácha do vedení – 1:0. Hráči Chelčic poté na pár minut polevili a Poříčí toho využilo k vyrovnání, kdy Šrámek po spolupráci s Hanzlíkem prošel celou obranou a obešel i vyběhnuvšího Nováka – 1:1. Domácí posadil v 21. minutě zpět na koně hostující Pešír, který hlavou usměrnil do vlastní branky Valentův střílený centr – 2:1.

Poté se rozjel brankostroj Chelčic. Za dvě minuty napřáhl z 30 metrů Kopenec a trefil k tyči – 3:1. Ve 27. minutě vystřelil Jakš zpoza šestnáctky a také trefil k tyči – 4:1. Za další tři minuty skóroval Karel Kortus umístěnou střelou – 5:1. Hosté byli v té chvíli na ručník. Dostali však šanci se do zápasu ještě vrátit, když se Petr Kortus nechal u autové čáry obrat o míč Hanzlíkem, který si to namířil do šestnáctky, kde jej vracející se domácí obránce zfauloval. Nařízenou penaltu proměnil Šrámek – 5:2. Do konce poločasu se však na skóre nic neměnilo.

Ve druhém poločase už domácí hosty k ničemu nepustili a postupně navyšovali skóre. V 56. minutě zvyšoval na 6:2 po pěkné akci Turek. Další gól přidal Kopenec a opět to byla rána z velké vzdálenosti, která ještě lízla tyč branky – 7:2.

Osmý zásah přidal Šácha po přihrávce za obranu, kdy propálil Němce v hostující brance – 8:2. Domácí střelec útočil na hattrick, jenže jeho další tvrdou ránu dokázal Němec vyrazit před sebe. Tam však stál na dorážku připravený Jakš a pohodlně uzavřel na 9:2.

FK Chelčice – Poříčí 9:2 (5:2)
Branky: Šácha, Kopenec, Jakš 2, Kortus K., Turek, vlastní Pešír – Šrámek 2 (1×11).
Rozhodčí: Kopačka – Polák, Zábranský.

Sestavy

FK Chelčice: Novák – Varyš, Kortus P. (36. Trobl), Kopenec, Pícha (83. Pěsta) – Turek (76. Max), Kortus K., Lang, Valenta – Šácha, Jakš.

Poříčí: Němec – Harenčák, Vojík, Podskalský, Šrámek, Zábranský, Hanzlík, Civáni, Pešír, Frk, Kepl. Střídali Dohanič, Matějů.